Seanse saunowe

Kultura saunowania jest praktykowana od setek lat. Jako nieodłoączny element życia, pobyt w saunie wpływa na organizm oraz duszę oczyszczająco. Korzystanie z sauny to zabiegi poleghające na wykorzystaniu ciepła i wody. Wykorzystujemy lecznicze działanie termoterapii. To niezwykła forma odnowy biologicznej, wpływa łagodząco na ciało, nawilża i wypłukuje wszelkie toksyny. W dzisiejszych czasach, w których korzystamy z przetworzonego jedzenia, powietrze zanieczyszczone jest smogiem, a nasza kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia, warto znaleźć chwilę dla siebie i skorzytać z naszych wyjątkowych seansów saunowych, które działają relaksująco, łagodząco i poprawiają samopoczucie. Odpowiednio dobrane przez nas owocowe oraz ziołowe kompozycje mają działanie rozluźniające, dają psychiczne wytchnienie i poprawiają komfort. Saunowanie to wieloletni sposób nma pożyteczny i aktywny wypoczynek.

Seanse saunowe

Czym są seanse saunowe? To kąpiel gazowa w saunie suchej, która odbywa się w warunkach podwyższonej do 80-90º temperatury. Podczas naszych seansów saunowych, saunamistrz polewa gorące, rozgrzane kamienie zapachowymi i ziołowymi ekstraktami. Poprzez wymachiwanie ręcznikiem lub wachlarzem, rozprowadza ciepło oraz zapachy po całej kabinie saunowej. Potęguje to działanie naszych kompozycji, a ciepło szybciej rozprowadza się po wnętrzu. Wytworzona para wodna korzystnie wpływa na drogi oddechowe, nawilża organizm, detoksykuje. Jako SPA, które proponuje swoim gościom także wczasy odchudzające, pragniemy przypomnieć, że 30 minutowy pobyt w saunie pomaga spalić od 900-2400 kcal. Odpowiada to niemalże 12 km biegania. Aktywnie spędzony dzień w połączeniu z naszym saunowym seansem doskonale wpływa na kondycję ciała i jest idealnym uzupełnieniem diety.  

Istnieje także kilka przeciwwskazań do korzystania z sauny. Są to choroby układu krążenia, infekcje różnego rodzaju i przeziębienia, choroba wrzodowa żołądka, nowotwór oraz ciąża i karmienie piersią.  Całość toczy się w rytm wybranej do seansu muzyki. Seanse mogą być rozbudowywane także o peelingi, nakładanie balsamów, maseł, masowanie się kostkami lodu, raczenie się schłodzonymi owocami, a nawet smaganiem witkami brzozowymi! Saunowanie to najlepszy sposób na odpoczynek w naszym SPA. To ceremonia, której możesz doświadczyć wszystkimi zmysłami – kojący dźwięk skwierczących kamieni, zapach ziołowej lub owocowej kompozycji, ciepło obejmujące ciało. Ukoi Twoje nerwy i emocje, wprowadzi harmonię i równowagę do życia, da Ci wytchnienie na wiele dni. Uspokoi Twoje ciało, uwolni Cie z toksyn. Takiej mocy wrażeń nie dostarczy Ci żadna rozrywka. Spędzony u nas czas to czas najlepiej zainwestowany w Twój relaks.

Sprawdź naszą ofertę