Sauny ziołowe

Stresy dnia codziennego, ciężkie dni w pracy i życiu osobistym, zimowe zanieczyszczenie powietrza, przetwarzana żywność- to wszystko znacznie pogarsza nasz stan zdrownia z dnia na dzień. Sauna należy do jednych z najbardziej znanych zabiegów fizjoterapeutycznych, które wykorzystują ciepło jako działanie lecznicze. To gorąca terapia dla duszy oraz ciała. Ziołowe sauny w naszym Spa są specjalnie skonstruowane tak, aby nie wydostała się z nich para ani woda – wówczas wszystkie korzystne dla organizmu walory pozostają w wewnątrz, aby odpowiednio wchłonąć się do organizmu. Aromat specjalnie dobranej mieszanki ziołowej, niesamowicie przyjemne nawilżenie oraz relaksujące światło to największe z atutów naszej ziołowej sauny. Działa bardzo łagodnie, z tego względu z przyjemnością zapraszamy osoby, które preferują takie temperatury. 

SAUNY ZIOŁOWE

Ziołowa sauna w naszym Spa poprawia samopoczucie i odstresowuje. Oczyszcza nasze ciało oraz umysł. Pozwala na zebranie myśli, skupienie się. Leczniczo wpływa na układ oddechowy – poprawia jego działanie. Para wodna nawilża skórę i przyśpiesza przemianę materii. Sauna jest idealnym uzupełnieniem diety – pozwala spalić zbędne kalorie – 30 minutowa wizyta w saunie pozwala spalić naszemu organizmowi od 900-2400 kcal. Nasza skóra w trakcie seansu nagrzewa się do około 40 stopni Celsjusza. Po zabiegu jest ona wyrażnie oczyszczona, nawilżona, a niekorzystne zmiany na twarzy znikają. Skóra jest także podatniejsza na pielęgnację – kosmetyki lepiej się wchłaniają, ich działanie jest mocniejsze. Para wodna oraz odpowiednia temperatura wypłukije z naszego organizmu nadmiar sobi – zapobiega to zatrzymywaniu się w nim wody i likwiduje uczucie "puchnięcia". 

Najlepiej wstrzymać się od korzystania z sauny jeśli jesteśmy przeziębieni, zmagamy się z kaszlem i katarem. Odradzamy także wszystkim osobom, które cierpią na choroby układu nerwowego, mają zbyt wielkie ciśnienie lub zmagają się z niewydolnością krążenia. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią także powinny wstrzymać się od korzystania z sauny.

Nasze holistyczne podejście do zabiegów ma realizacją w seansach temperaturowo-ziołowe w saunach ziołowych. Wysoka temperatura skłania nasz układ krwionośny do gimnastyki, pomagając oczyścić organizm ze złogów substancji zapalnych, a dostarczając składniki odżywcze. Z kolei zioła i ich mieszanki odpowiadają na różne i naukowo opisane potrzeby ciała. Specjalne mieszanki ziołowe odpowiednio relaksują i działają leczniczo na organizm.

Sprawdź naszą ofertę