Masaż

Zadziwiające, jak bardzo może uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie taka tkanka miękka, która jest spięta, skrócona, obrzmiała, a przez to bolesna. Nie dość, że ogranicza nasze ruchy, dając poczucie usztywnienia („nie mogę się przeciągnąć”), irytuje obniżeniem możliwości, to jeszcze bardzo często boli i spędza sen z oczu (nawet dosłownie, gdy rozwinie się stan zapalny). Do takiego stanu może doprowadzić chroniczne przeciążenie pracą, obowiązkami, stała eksploatacja naszego ciała. Wystarczy jednak wprowadzić metodę, która działa odwrotnie – rozciąga tkanki, rozluźnia je, zmniejsza obrzęk, pozwala na swobodę ruchu, obniża ból, przywraca wysokie możliwości motoryczne, a nasza produktywność i humor się poprawiają. Dzięki temu możemy bardziej na sobie polegać. Tak korzystny wpływ wywiera masaż. Zapraszamy, by się o tym przekonać osobiście!

Masaż

Poprzez wykorzustanie technik rozcierania, ugniatania, opkepywania oraz głaskania wpływamy na przepływ płynów poprzez układ naczyniowy w organizmie człowieka. Wpływa to korzystnie na pracę naszego serca oraz nerek. Doskonale także rozluźnia, wpływa na koncentrację, a bodźce dostarczane do mózgu usprawniają go. Masaż oddziałuje na wszystkie tkanki i układy w naszym organizmie. Ze skóry podczas masażu uwalniany jest obumarły naskórek, staje się ona gładka i elastyczna. Mięśnie stają się rozluźnione, troski odchodzą w niepamięć, powraca energia życiowa. W zależności od zastosowanej techniki masażu otrzymujemy inne skutki – głaskanie koi bóle, znosi stany niepokoju, pomaga się odstresować; rozcieranie powoduje przekrwienie tkanek, wzmacnia układ krwionośny i limfatyczny. Masaż także wspiera dietę – odpowiednio dobrana technika rozbija oraz rozdrabia komórki tłuczowe, przyśpiesza przemianę materii oraz metabolizm.

Nieocenionymi walorami masażu są także relaksacja w postaci redukcji poziomu stresu oraz pielęgnacja. Stosowane w naszym spa oleje i olejki eteryczne są naturalne i skomponowane z myślą o jak najkorzystniejszym wpływie na skórę, dzięki czemu charakteryzują się bardzo wysokimi walorami pielęgnacyjnymi. Natłuszczają, nawilżają, redukują podrażnienia i odżywiają skórę. Zachęcamy, by nie brać prysznica po masażu, tak, by olej mógł się wchłaniać i zauważalnie korzystnie wpływać na stan skóry. Kosmetyki przez nas używane są w 100% naturalne. Oleje pozyskane z najlepszej jakości własnoręcznie zebranych ziół.

Masaż w naszym Ziołowym SPA wpływa na zachowanie energetycznej równowagi. Poprawia przepływ energii, wprowadza harmonię i poprawia nasz stan psychiczny. Redukuje stan przygnębienia, pozwala się wyciszyć i znaleźć czas dla siebie.

Sprawdź naszą ofertę